دسته بندی هابیوگرافی

درباره شرکت کانن Canon

Canon Brand

کانن یک شرکت صنایع الکترونیکی و ژاپنی چند ملیتی است. کانن در طراحی و تولید دوربین ها و تجهیزات جانبی عکاسی و تصویر برداری تخصص ویژه ای دارد.

دفتر اصلی این شرکت در توکیو، ژاپن واقع شده است. محصولات معروف این شرکت شامل دوربین عکاسی، دستگاهای فتوکپی، چاپگرهای خانگی و صنعتی، دوربین های ویدیویی و … می باشد. بر اساس آخرین فهرست منتشر شده مجله فورچون شرکت کانن در ردیف 380 از 500 شرکت برتر جهان جای گرفته است.

شرکت کانن در سال 1933 تاسیس شده استو هدف از تاسیس این شرکت پژوهش درباره توسعه دوربین های با کیفیت ذکر شده است. نخستین دوربین ساخت کانن در سال 1934 به بازار عرضه شد که کوآنن نام داشت، پس از آن نام آن شرکت و تولیداتش به کانن تغییر یافت.

کانن شرکتی است که دوربین های ساخت خود را با لنز برند لایکا به بازار عرضه می کند. کانن در ابتدا لنزهای دوربین های خود را از شرکت نیکون خریداری و استفاده می کرد اما پس از گذشت مدتی اقدام به تولید لنزهایی با نام تجاری سرنار زد.

با اینکه این شرکت توانسته در زمینه دوربین و چاپگر درصد بالایی از بازار را نسیب خود کند، اما عمده سود شرکت از فروش فتوکوپی آنالوگ و دیجیتال تامین می شود. اخیرا شرکت کانن به همراه شرکت توشیبا دست به تولید تلویزیون زده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.